N O W O C Z E S N E

technologia i materiały

T E C H N O l O G I A

ekologia, energooszczędność, bezpieczeństwo

Konstrukcja naszych domów oparta jest na prefabrykowanym szkielecie drewnianym. Podstawowym elementem konstrukcyjnym jest certyfikowane drewno świerkowe (klasa C24), suszone komorowo do wilgotności niższej niż 18%, czterostronnie strugane, z fazowanymi krawędziami. Tak przygotowane drewno nie rozsycha się i nie odkształca. Dzięki struganiu staje się materiałem bardzo trudno zapalnym. Ponieważ bezpieczeństwo jest dla nas bardzo istotne, nie stosujemy w naszych konstrukcjach powszechnie stosowanych płyt drewnopochodnych (OSB) ani styropianu. Stosowaną przez nas płytą konstrukcyjną jest Fermacell. Jest to całkowicie niepalna płyta gipsowo-włóknowa. Kolejny element ściany to warstwy docieplające. Stosujemy wyłącznie wełny mineralne. Charakteryzują się one doskonałymi właściwościami termicznymi, i są również całkowicie niepalne.

przekrój płyty fundamentowej:

przekrój ściany zewnętrznej:

Jak widać na powyższej ilustracji pokazującej przekrój ściany zewnętrznej, standardowa ściana pokryta jest tynkiem silikonowo- silikatowym, a warstwa izolacji termicznej to aż 25 cm wełny mineralnej. Taka warstwa izolacji, w połączeniu z minimalną ilością ciepła pochłanianego przez ściany, powoduje, że domy są wysoce energooszczędne, a zapotrzebowanie na energię zbliża je do standardu domów pasywnych. Ściany wewnętrzne są zbudowane z podobnych materiałów. Warstwa izolacyjna to 10cm wełny mineralnej, co, poza parametrami cieplnymi, bardzo korzystnie wpływa na akustykę budynku. Stolarka okienna którą stosujemy to okna renomowanej firmy MS OKNA. Standardowo są to okna trzyszybowe, w kolorze wybranym przez Klienta (od zewnątrz) z palety producenta. Strop to belki świerkowe, suszone i strugane, o przekroju zgodnym z projektem budowlanym. Strop izolowany jest warstwami wełny mineralnej. Od strony pomieszczenia strop zamknięty jest sufitem z płyty kartonowo-gipsowej, i izolowany folią paroizolacyjną. Od strony strychu znajduje się podłoga z płyty OSB (standardowo: 12 m2). Konstrukcja dachu oparta jest na więźbie, która również wykonana jest ze świerkowego suszonego drewna struganego. To zdecydowanie wyższy standard niż stosowany powszechnie w budownictwie tradycyjnym, gdzie zazwyczaj konstrukcja dachu oparta jest na mokrym, niestruganym drewnie sosnowym. W standardowej cenie znajduje się pokrycie dachu dachówką cementową firmy Braas, z innowacyjną powłoką Cisar (dachówka Celtycka Cisar lub Romańska Cisar, w kolorze wybranym przez Klienta z palety dostępnej u producenta). (Linia EVO – dachówka płaska lub blacha na rąbek). Cała konstrukcja sadowiona jest na energooszczędnej płycie fundamentowej. Ponadto w cenie zawarte są: rynny tytanowo- cynkowe, parapety zewnętrzne, instalacja wodno- kanalizacyjna, instalacja CO (ogrzewanie podłogowe lub grzejniki, bez rozdzielaczy i kotła), instalacja elektryczna, podbitka dachowa, drzwi zewnętrzne.

M A T E R I A Ł Y

zobacz, co dostajesz w standardzie

drewno

Stosujemy suszone , strugane czterostronnie drewno świerkowe  posiadajace certyfikat FSC. Klasa drewna: C24

okna

Stolarka okienna to doskonałe technicznie, piękne okna MS Okna wood look/alu look. Standardowo stosujemy okna trzyszybowe, a klient może wybrać kolor z palety producenta (od zewnątrz)

rynny

Standardowo stosujemy rynny tytanowo-cynkowe. Trwałe, solidne i estetyczne rozwiązanie.

płyta konstrukcyjna

Poszycie ścian (zarówno od wewnątrz, jak i od zewnętrznej strony ściany) stanowi bardzo wytrzymała, niepalna płyta gipsowo- włóknowa Fermacell.

dachówki

Nasze domy kryjemy najnowocześniejszą dachówką cementową firmy BRAAS (model: CeItycka, Romańska) z innowacyjną powłoką CISAR nadającą dachówce wyjątkowy wygląd, gładkość powierzchni, trwałość.

deska elewacyjna

Ponieważ - poza jakością - ważna jest dla nas estetyka, w standardowej cenie domu znajduje się możliwość ozdobiena elewacji elementami drewnianymi.

docieplenie budynku

Izolacja cieplna to najwyższej klasy wełny skalne. Standardowa ściana wypełniona jest wełną o grubości 15cm, oraz pokryta jest warstwą  10 cm wełny fasadowej. 

tynki

Elewacje naszych domów pokrywa tynk silikonowo-silikatowy CAPAROL. Na elewacjach umieszczamy też ozdobne elementy drewniane. Standardowo domy posiadają też wykończony tynkiem mozaikowym cokół

parapety

Od połowy 2018 roku nasze domy standardowo otrzymują granitowe parapety zewnętrzne