N O W O C Z E S N E

technologia i materiały

Domy szkieletowe prefabrykowane, kanadyjskie

TECHNOlOGIA

ekologia,
energooszczędność, bezpieczeństwo

Konstrukcja naszych domów oparta jest na prefabrykowanym szkielecie drewnianym. Podstawowym elementem konstrukcyjnym jest certyfikowane drewno świerkowe (klasa C24) suszone komorowo do wilgotności niższej niż 18%, czterostronnie strugane, a także z fazowanymi krawędziami. Tak przygotowane drewno nie rozsycha się oraz nie odkształca, a dzięki struganiu staje się materiałem trudno zapalnym. Bezpieczeństwo jest dla nas bardzo istotne, z tego względu nie stosujemy w naszych konstrukcjach powszechnie używanych płyt drewnopochodnych (OSB) ani styropianu. Wykorzystywaną przez nas płytą konstrukcyjną jest Fermacell – całkowicie niepalna płyta gipsowo-włóknowa. Kolejnym elementem ściany są warstwy docieplające. Tutaj stosujemy wyłącznie wełny mineralne charakteryzujące się doskonałymi właściwościami termicznymi, a także niepalnością.

przekrój płyty fundamentowej:

przekrój ściany zewnętrznej:

Jak widać na powyższej ilustracji pokazującej przekrój ściany zewnętrznej, standardowa ściana pokryta jest tynkiem silikonowo-silikatowym, a warstwa izolacji termicznej z wełny mineralnej wynosi aż 25 cm. Taka warstwa izolacji w połączeniu z minimalną ilością ciepła pochłanianego przez ściany powoduje, że domy są wysoce energooszczędne, a zapotrzebowanie na energię zbliża je do standardu domów pasywnych. Ściany wewnętrzne są zbudowane z podobnych materiałów. Warstwa izolacyjna to 10 cm wełny mineralnej, co poza parametrami cieplnymi bardzo korzystnie wpływa na akustykę budynku. Stolarka okienna, którą stosujemy, to okna renomowanej firmy MS OKNA. Standardowo są one trzyszybowe w kolorze wybranym przez klienta (od zewnątrz) z palety producenta.

Strop to belki świerkowe, suszone, a także strugane – o przekroju zgodnym z projektem budowlanym. Strop izolowany jest warstwami wełny mineralnej. Od strony pomieszczenia jest on zamknięty sufitem z płyty kartonowo-gipsowej oraz izolowany folią paroizolacyjną. Od strony strychu znajduje się podłoga z płyty OSB (standardowo: 12 m2).

Konstrukcja dachu oparta jest na więźbie, która również wykonana jest ze świerkowego suszonego drewna struganego. To zdecydowanie wyższy standard od tego stosowanego powszechnie w budownictwie tradycyjnym, gdzie zazwyczaj konstrukcja dachu oparta jest na mokrym, niestruganym drewnie sosnowym. W podstawowej cenie znajduje się pokrycie dachu dachówką cementową firmy Braas z innowacyjną powłoką Cisar (dachówka Celtycka Cisar lub Romańska Cisar, w kolorze wybranym przez klienta z palety dostępnej u producenta). Cała konstrukcja sadowiona jest na energooszczędnej płycie fundamentowej. Ponadto w cenie zawarte są również rynny tytanowo-cynkowe, parapety zewnętrzne, instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja CO (ogrzewanie podłogowe/grzejniki, bez rozdzielaczy oraz kotła), instalacja elektryczna, podbitka dachowa, a także drzwi zewnętrzne.

M A T E R I A Ł Y

zobacz, co dostajesz w standardzie

drewno

drewno Stosujemy suszone, strugane czterostronnie drewno świerkowe posiadajace certyfikat FSC. Klasa drewna: C24

okna

okna Stolarka okienna to doskonałe technicznie, piękne okna MS Okna wood look/alu look. Standardowo stosujemy okna trzyszybowe, a klient może wybrać kolor z palety producenta
(od zewnątrz)

rynna

rynny Standardowo stosujemy rynny tytanowo-cynkowe. Trwałe, solidne i estetyczne rozwiązanie.

fermacell

płyta konstrukcyjna Poszycie ścian (zarówno od wewnątrz, jak i od zewnętrznej strony ściany) stanowi bardzo wytrzymała, niepalna płyta gipsowo- włóknowa Fermacell.

dachowki

dachówki Nasze domy kryjemy najnowocześniejszą dachówką cementową firmy BRAAS (model: CeItycka, Romańska) z innowacyjną powłoką CISAR nadającą dachówce wyjątkowy wygląd, gładkość powierzchni, trwałość.

deska elewacyjna

deska elewacyjna Ponieważ - poza jakością - ważna jest dla nas estetyka, w standardowej cenie domu znajduje się możliwość ozdobiena elewacji elementami drewnianymi.

welna

docieplenie budynku Izolacja cieplna to najwyższej klasy wełny skalne. Standardowa ściana wypełniona jest wełną o grubości 15cm, oraz pokryta jest warstwą 10 cm wełny fasadowej.

Caparol SiSi

tynki Elewacje naszych domów pokrywa tynk silikonowo-silikatowy CAPAROL. Na elewacjach umieszczamy też ozdobne elementy drewniane. Standardowo domy posiadają też wykończony tynkiem mozaikowym cokół

parapet

parapety Od połowy 2018 roku nasze domy standardowo otrzymują granitowe parapety zewnętrzne

Jakie zalety ma prefabrykacja budynków?

Technologia prefabrykowana oparta jest na wstępnym przygotowaniu elementów budynku w hali produkcyjnej. Na budowę dostarczamy gotowe ściany, stropy i elementy konstrukcji dachu budynku, w przeciwieństwie do budownictwa tradycyjnego i szkieletowego (zwanego też kanadyjskim), gdzie elementy domu powstają na placu budowy. Tak przygotowane elementy przewozimy na plac budowy, gdzie wcześniej wykonaliśmy energooszczędną płytę fundamentową, i tam – w przeciągu kilku dni – powstaje bryła domu, wraz z zafoliowanym, a zatem zabezpieczonym przed opadami – dachem.

Dzięki prefabrykacji nasze domy powstają szybciej niż domy tradycyjne i szkieletowe (kanadyjskie) montowane na placu budowy, dzięki czemu minimalizujemy czas, w którym elementy budynku narażone są na wpływ warunków atmosferycznych. Prefabrykacja pozwala nam również na realizację budów niemal przez cały rok – budynek w dużej części powstaje w hali, a nie na placu budowy. To spora zaleta – zarówno w porównaniu do budownictwa tradycyjnego, murowanego, jak i domów szkieletowych powstających od podstaw na placu budowy. Nasza siedziba mieści się w Gorzowie Wielkopolskim, ale usługi świadczymy także w takich miastach jak Stargard, Zielona Góra oraz Szczecin i ich okolicach.

Zapraszamy do kontaktu!